Coaching HUB

In-house edukacijski programi

0
Dosadašnjih polaznika
0
Poduzeća s kojima smo surađivali
0
Individualnih coachinga od osnutka
Koliko naših kandidata nam se vratilo na nove edukacije u CoachingHUB?
79%
Koliko naših kandidata napreduje u karijeri unutar 6 mjeseci od sudjelovanja na našem CoachingHUB-u?
66%
Koliko naši kandidati smatraju da im je naš CoachingHUB pomogao u nastavku karijere?
93%

ZA POSLOVNE SUBJEKTE

Ponuda in-house programa

Naši edukacijski programi formatirani su na različite razine hijerarhije unutar Vaše organizacije.

U korporativnoj strukturi, izrazi n-1, n-2, n-3 odnose se na razine hijerarhije unutar organizacije u odnosu na n, što obično označava najvišu razinu upravljanja, odnosno članove uprave ili najvišeg rukovodstva.

Svi edukacijski programi izvode se kombinacijom primjera iz realnog sektora, studija slučaja, diskusija s polaznicima.

U nastavku je dio naše tekuće ponude. Za više pojedinosti oko modula obratite nam se direktno.

Uprava, N-1, N-2

Razina 1

26.04.2024., Zagreb - Dino Dogan, poslovni konzultant. 
Photo Sasa ZinajaNFoto

Dr. Dino Ivan Dogan

Edukator
  • U posljednjih nekoliko godina smo svjedoci kako se u poslovnom okruženju brzina i posljedice promjena povećavaju. Za sada se ne nazire kraj tom trendu. Poduzeća koja nisu spremna ili sposobna prilagoditi se promjenama u njihovom (tržišnom) okruženju jednostavno nestaju. To se odnosi čak i na ona poduzeća koja svoj posao rade dobro, ali to rade predugo. Poduzeća uglavnom pristupaju temeljnim promjenama (restrukturiranje) tek onda, kada su već debelo zakoračili u krizu. Iako je svaki poslovni slučaj poseban, ipak se mogu identificirati 7 polja (7 P's) koje treba imati na umu kada govorimo o restrukturiraju poduzeća: 1. Plan / plan, 2. People / ljudi, 3. Processes / procesi i procedure, 4. Partition / organizacijska struktura i podjela rada, 5. Platforms / platforme, 6. Portfolio, 7. Performance / učinci.

  • U današnjem dinamičnom poslovnom svijetu, jaka i transparentna komunikacija s investitorima ključ je uspjeha. Odnosi s investitorima (IR) više su od pukog financijskog izvještavanja – to je način da steknete povjerenje investitora i povećate dugoročnu vrijednost svojeg poduzeća. Učite od praktičnih stručnjaka i saznajte kako ciljano koristiti IR strategije. Budite u tijeku i saznajte više o najnovijim dostignućima i tehnologijama u području IR-a. Razmijenite ideje s ljudima istomišljenika i vodećim stručnjacima u industriji.

  • U poslovnom svijetu koji se brzo mijenja, poduzeća moraju ostati fleksibilna i agilna kako bi bila konkurentna. Većina poduzeća umire ne zato što rade pogrešne stvari, već zato što rade ono što je nekada bilo ispravno ... ali predugo. U vremenima stalnih promjena bivši i trenutačni uspjeh nije nikakva garancija za uspješnu budućnost. Intervali u kojima se promjene događaju su sve kraći. Dakle, bilježimo se više promjena. Da bi stvar bila još kompliciranija, posljedice svake od tih promjena na naše profesionalne i privatne živote su sve izraženije. Nema više niti vremena niti prostora za naknadno prilagođavanje. Potrebno je danas predvidjeti promjene koje su pred nama u (skorijoj) budućnosti i danas raditi na odgovarajućim rješenjima, kako bi smo spremo dočekali te buduće promjene i pretvorili ih u poslovne prilike. Pri tome treba biti svjestan svoje polazne pozicije i imati jasnu sliku gdje poduzeće sebe dugoročno vidi, pogotovo u odnosu na konkurenciju. To su temelji strateškog upravljanja. Strategija definira način, kako poduzeće od polazne pozicije kani doći do ciljane pozicije. Pri tome i najbolji strateški plan poduzeća neće pomoći u tržišnoj utakmici ako odgovorni ne osiguraju sve preduvjete za uspješnu primjenu i realizaciju strategije. Cilj edukacije je istaknuti potrebu i prednosti strateškog upravljanja tvrtkom te kako moderne tvrtke promišljaju i fleksibilno prilagođavaju svoje strateške pristupe koko bi osigurali održivi uspjeh na tržištu.

  • Management guru Peter Drucker svojedobno je konstatirao: "Ne možete upravljati onim što ne mjerite i/ili što ne možete mjeriti". Želite li objektivno ocijeniti i konkretno poboljšati uspješnost svojeg poduzeća, odjela ili pojedinaca? Na edukaciji “Performance Measurement” naučit ćete kako definirati prave ključne brojeve, precizno izmjeriti ciljeve i ciljanim mjerama ih održivo optimizirati. I dok su poduzeća često fokusirana na financijske pokazatelje, zaboravljaju da financijski pokazatelji su zapravo pogled u prošlost, jer opisuju posljedice odluka donesenih u prošlosti. Stoga je potrebno na poduzeće gledati i iz drugih perspektiva koje su više usmjerene na budućnost: tržište, interni procesi i sposobnost prilagodbe na promjene.

N-1, N-2, N-3

Razina 2

26.04.2024., Zagreb - Dino Dogan, poslovni konzultant. 
Photo Sasa ZinajaNFoto

Dr. Dino Ivan Dogan

Edukator
  • Menadžeri vrlo često postupaju kao hrčci. Trče brže i brže, sve su umorniji i stoga im se čini da su odradili ogroman posao. Međutiom, promatrajući ih sa strane vidimo da se unatoč njihovom silnom trudu kavez nije pomaknuo. U čemu je problem? Da biste bili učinkovit menadžer (efficientdoing the things right) prvo morate biti sigurni da ste djelotvoran  menadžer, tj. da radite na relevantnim stvarima (effectivedoing the right things). Efikasan menadžer će stoga već prvi puta ispravno postupiti. Uvjet za to je da je menadžer upoznat sa strateškim planom poduzeća kako bi u svakom trenutku mogao procijeniti jesu li njegove radnje svrsishodne ili ne. Pod pretpostavkom da mu je smjer u kojem se poduzeće dugoročno kreće jasan, menadžer u svom svakodnevnom poslu nastoji svoj posao raditi na najbolji mogući način kako bi njegov doprinos uspjehu poduzeća bio što veći. Da bi on mogao upravljati svojim učinkom mora sebi postaviti prave prioritete. Nadalje su mu potrebni kontrolni parametri i mjerenja koja nadilaze same financijske brojeve, već uzimaju u obzir npr. ostvareni uspjeh na tržištu, učinkovitost procesa u poduzeću i sposobnost prilagodbe na stalne promjene.

  • Citat Petera Druckera "Ne možete upravljati onim što ne možete izmjeriti" ili Pirellijeva tvrdnja "Moć je ništa bez kontrole" jasno ilustriraju potrebu korištenja podataka u korporativnom upravljanju. Ali tko pruža menadžmentu informacije koje su bitne za donošenje odluka? Uz podatke relevantne za tržište, računovodstvo obično daje i odgovarajuće financijske podatke povezane s prošlošću. U modernim tvrtkama controlling preuzima funkciju navigatora. Prikupljanjem i analizom višefunkcionalnih podataka i davanjem preporuka za djelovanje, controlling svojim holističkim pristupom podržava menadžment u strateškom i operativnom upravljanju poduzećem. Cilj seminara je upoznati polaznike s controlling konceptom i kako on konkretno može pridonijeti održivom uspjehu poduzeća kroz odgovarajuću organizaciju, procese i alate.

  • Krize su uvijek bile dio naših privatnih i poslovnih života. Unatoč tome, vrlo često smo iznenađeni kada se nova kriza pojavi i ponekada izgubljeni u upravljanju istom. Profesionalni krizni menadžment stoga prvo pokušava predvidjeti i spriječiti krize. Ako to nije moguće, cilj je profesionalno upravljanje krizom kako bi se smanjila potencijalna šteta za poduzeće ili kako bi poduzeće čak moglo profitirati od krize. Pri tome je komunikacija sa svim internim i vanjskim sudionicima važan faktor uspješnog kriznog menadžmenta. Cilj radionice je polaznike osposobiti transparentno i uspješno upravljati krizama koristeći suvremene pristupe i alate kriznog menadžmenta. Strategija i strateško upravljanje poduzećem pri tome u velikoj mjeri mogu pomoći vodstvu u prevenciji i/ili uspješnom upravljanju krizom. Naprosto između strategije i kriznog menadžmenta postoji sinergijska veza.

N-3, N-4, N-5...

Razina 3

DDoganDinaVasic_D5A4871

Dr. Dina Dogan, MBA

Edukator
  • Program osnova financija za nefinancijaše (i neekonomiste) upoznaje polaznike s temeljnim principima financija kroz bilancu poduzeća, račun dobiti gubitka i izvještaj o novčanom tijeku. Polaznici će se upoznati s međusobnom povezanosti navedenih financijskih izvještaja i naučiti samostalno sastaviti osnovni izvještaj o novčanom tijeku. Uspješnost poduzeća u stvarnosti ovisi o novčanom tijeku koji ono može generirati. Polaznici će naučiti na koji način novac dolazi i odlazi i poduzeća, kako se on kreće u poduzeću i kako utječe na održivost poslovanja. Dodatno će na studiji slučaja iz realnog sektora analizirati poslovanje kroz indikatore uspješnosti poslovanja poduzeća.

  • Na ovoj edukaciji polaznici će naučiti kako donositi ključne dugoročne financijske odluke koje oblikuju budućnost poduzeća. Dugoročno financijsko planiranje važno je jer osigurava stabilan rast poduzeća i omogućava usklađivanje financijskih strategija različitih divizija s dugoročnim ciljevima. Naučit će kako dugoročno planiranje pomaže izbjeći financijske poteškoće i osigurati likvidnost te kako uskladiti kratkoročne i dugoročne financijske odluke za stabilan i održiv razvoj. Posebno ćemo se posvetiti kratkoročnom financijskom planiranju i upravljanju obrtnim kapitalom, uključujući potraživanja, zalihe i gotovinu. Polaznici će steći znanje o postavljanju uvjeta plaćanja i ubrzanju naplate, balansiranju između zaliha i vezanog kapitala, te upravljanju gotovinom s naglaskom na efikasno ulaganje viška sredstava.

  • Edukacija o tehnikama budžetiranja pruža ključne alate za donošenje pametnih investicijskih odluka. Naučite kako koristiti diskontirane novčane tijekove, analizu osjetljivosti, scenarija i točke pokrića kako biste odgovorili na "što-ako" pitanja i bolje predvidjeli izazove. Seminar pokriva strategije prilagođavanja poslovanja ovisno o ostvarenim novčanim tijekovima, omogućujući vam da projekte proširite ili smanjite kada to bude potrebno. S posebnim fokusom na praktične primjere iz poslovnog svijeta, ovaj seminar pomaže prepoznati ključne faktore uspjeha projekata, poboljšati suradnju unutar tima i donositi fleksibilne odluke u promjenjivim tržišnim uvjetima. Osigurajte budućnost vašeg poslovanja uz tehnike koje maksimiziraju povrat na uloženi kapital. Fleksibilnost u planiranju i sposobnost prilagodbe donose dugoročan uspjeh poduzećima.

  • Seminar "Financijska analiza" nudi polaznicima praktične vještine u analizi financijskih izvještaja, s posebnim naglaskom na ispravnu interpretaciju ključnih financijskih pokazatelja i indikatora poslovanja. Cilj seminara je omogućiti sudionicima razumijevanje financijskih informacija koje su ključne za donošenje poslovnih odluka te procjenu financijskog zdravlja poduzeća. Svi smo čuli priče o čarobnjacima koji mogu iz dijela financijskih izvještaja kompanije u zapisniku izračunati nekoliko financijskih omjera i otkriti najmračnije tajne kompanije. Istina je, međutim, da financijski omjeri nisu zamjena za kristalnu kuglu. Oni su samo prikladan način da izbjegnemo prevelike količine financijskih podataka i usporedimo poslovanje tvrtke. Omjeri vam pomažu da postavite pravo pitanje: oni rijetko kad daju odgovor. Kroz rad na stvarnim primjerima i korištenje Excel modela, polaznici će imati priliku analizirati podatke, identificirati rizike i pronaći prilike za poboljšanje poslovnih rezultata.

31jp6WRzocL._SY445_SX342_

IZDANJA KNJIGA

Sedam ključnih elemenata uspješnog korporativnog restrukturiranja:
Praktični vodič

S ponosom predstavljamo knjigu Sedam ključnih elemenata uspješnog korporativnog restrukturiranja, koja pruža jasan i praktičan okvir za strateško i strukturalno preoblikovanje poduzeća. Ova publikacija, izdana na njemačkom i engleskom jeziku kod jednog od najvažnijih izdavača europske stručne i znanstvene literature, namijenjena je menadžerima, poduzetnicima i stručnjacima koji se suočavaju s izazovima modernog poslovanja.

Autor donosi industrijski utemeljen pristup restrukturiranju kroz sedam ključnih elemenata (7P): Plan, Ljudi, Podjela, Procesi, Platforme, Portfolio i Učinkovitost. Umjesto univerzalnog recepta, knjiga nudi prilagodljiv sustav koji omogućava tvrtkama da u skladu sa svojim specifičnostima uspješno provedu promjene i osiguraju dugoročnu održivost.

Kroz brojne primjere iz poslovne prakse, čitatelji dobivaju uvid u to kako se uspješno restrukturirati, izbjeći uobičajene zamke te postići bolje rezultate u promjenjivom tržišnom okruženju.

51cjHz5AQqL._SY522_